Two adults, two children and four dogs covered for three months of food for $4,000...

That's pretty much the "Mountain House Ultimate Pak" (1 Year food supply for 1 person or 3 month for 4 people) plus a couple hundred dollars for dog food.

Most of us could probably do it much more cheaply by shopping around for bargains and doing things from scratch. I'm just glad that family is 3 months ahead of most others no matter what it cost them.


Edited by Nicodemus (12/29/09 06:29 PM)
_________________________
"Learn survival skills when your life doesn't depend on it."